Ідоли та герої Міста-на-Дніпрі

Чи задумувалися ви, куди зникають символи попередньої епохи? 
Де шукати колишніх Героїв та Ідолів? І ЧИ БУВАЛИ ВИ У «КОМІРЧИНІ ІСТОРІЇ»? вперше у Дніпрі! виставка-інсталяція у супроводі екскурсії з ліхтарем!

Нещодавно у місті відбулася декомунізація та топонімічна реформа, вчорашні «Герої» перетворилися на «антигероїв», а їх місце посіли, для більшості городян, малознайомі імена. Це викликало нерозуміння та невдоволення значної частини суспільства. Залишаються актуальними запитання:

-хто ці нові Герої? Та чи дійсно вони нові?
-як і для чого держава створює «ідолів»?
-чому у сучасному Дніпрі знецінюється звання Героя і до чого це може призвести?
-і чи взагалі потрібні сучасному місту Герої??

Відповіді на ці та інші запитання шукайте в «комірчині історії» у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького!

У вигляді «комірчини історії» на виставці представлені предмети з колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького та приватних збірок. Експонатами виставки стануть як особисті речі відомих людей міста – політиків, спортсменів, акторів, громадських та культурних діячів, так і археологічні знахідки, яким більш ніж чотири тисячі років. А також: авторська та тиражована скульптура, портрети, агітаційні матеріали та сувенірна продукція усіх часів, біографічні видання, особисті нагороди, оригінальні листівки та світлини, архівні документи, топонімічні знаки, результати соціологічного опитування, персонально розроблена «Героїчна» статистика нашого міста, відеохроніка тощо.

На виставці «Ідоли та Герої міста-на-Дніпрі» ви зможете відстежити зміну Героїв нашого міста від найдавніших часів до сьогодення; побачити символи та ідолів епох; дізнатися, які критерії героїчності існували у різні часи; прослідкувати, який відсоток героїв, запропонованих владою, зробив щось важливе для міста; побачити результати і наслідки ідолізації деяких постатей; дізнатися, чи часто у Дніпрі народжувалися майбутні Герої свого міста?  

Маєте власних Героїв? Вважаєте, що вони можуть бути взірцем для інших? РОЗКАЖІТЬ ПРО НИХ МІСТУ – долучіться до учасницького проекту «Герої поруч з нами»! Можливо, це ваша перша вчителька, ваш сусід або дідусь. Принесіть до музею розповідь про власного Героя, його світлину або особисту річ і про нього дізнаються тисячі! Місто має знати своїх Героїв! 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.