Рік потому…

Сьогодні (29.08.2018) у Меморіальному будинку-музеї акад.Д.І.Яворницького відбулася прес-конференція, приурочена до дати сумної події. У ході прес-конференції було озвучено кроки, зроблені співробітниками музею стосовно цього питання, а також поліції, влади і громадськості, що здійснювалися протягом року.

Рівно рік тому, 29 серпня 2017 року, з фасаду Меморіального будинку-музею академіка Д.І.Яворницького було вкрадено унікальний барельєф. Представники Меморіального будинку-музею та Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.І.Яворницького неодноразово зверталися до Соборного ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області стосовно ходу розслідування, і двічі отримували відповідь, що слідство триває, винних шукають. При цьому в обох листах (надісланих з інтервалом у півроку) була зазначена невірна адреса місця злочину (слідчі вказували ДНІМ ім.Д.Яворницького на проспекті, а не Меморіальний будинок музей на площі Т.Г.Шевченка).

Разом з тим, співробітники зверталися до міської влади, а конкретно – до міського голови, з питанням щодо відтворення барельєфу, та відповіді не отримали.

Художники-друзі музею назвали приблизну оціночну вартість його відтворення, що становить 250-300 тисяч гривень, які поки що не виділені, хоча Меморіальний є унікальною памяткою архітектури та історії нашого міста. 
Автор барельєфу, В’ячеслав Михайлович Юрченко, зазначив, що робота над цим барельєфом була для нього унікальним досвідом, і він дуже нею пишався, тому відсутність реакції з боку владних структур міста викликає в нього обурення. 
Колишня голова департаменту культури Дніпропетровської обласної ради Валентина Василівна Тальян зазначила, що випадки подібних крадіжок, на жаль, траплялися і в минулому (зокрема, в 90-х роках), але ніколи не не набували подібного розмаху за бездіяльності органів, котрі мають цими питаннями опікуватися.

У листопаді 2018 Меморіальному-будинку музею акад.Д.І.Яворницького виповнюється 30 років, але зустрічатиме ювілей з такою втратою. Вже двічі зловмисники вчинювали напад на музей (у 2015 році було розламано режимну дошку, яка не була бронзовою, тому її просто залишили біля дверей, та у 2017 році викрали важкий барельєф, що є добре спланованою акцією), і у жодному з випадків представники музею не отримали відповіді на свої запитання, а їх прохання (такі як посилення нагляд у Соборному районі) не були задоволені. 
На сьогодні на Меморіальний будинок-музей обладнаний камерами зовнішнього спостереження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.