Про відкриття виставки «Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації»

4 жовтня 2018 року, у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відбулося відкриття привозної виставки із провідних музеїв м.Львова «Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації».

Завідувач Меморіального будинку-музею акад.Д.І.Яворницького Яна Тимошенко розповіла про ідею виставки, її значення, а також про те, що це вже третя виставка, привезена зі Львова, представлена у Меморіальному будинку-музеї.

 

Виставку презентували директори музеїв, з фондів яких її було сформовано – директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць та директор Музею митрополита Андрея Шептицького отець Севастьян Дмитрух. Вони розповіли про постать митрополита, про його значення не лише для Львова та Галичини, але й для всієї України, підкреслюючи унікальність цієї людини у всіх сферах його діяльності – меценат, пастир, рятівник… І про кожну з цих сторін митрополита Шептицького говорять експонати на виставці – цеголка з його портретом, жезл митрополита, багато разів штопаний плащ, який носив Андрей Шептицький.

На важливості збереження та поширення пам’яті про митрополита наголосив і директор музею «Пам’ять єврейського народу та Голокосту» Ігор Щупак, як людини, що багато зробила для порятунку як християн всіх конфесій, так і євреїв в часи Голокосту .

Слова вдячності висловила директор ДНІМ ім.Д.Яворницького Надія Капустіна.

На завершення заходу Меморіальний будинок-музей акад.Д.І.Яворницького зробив всім присутнім музичний подарунок – релігійні пісні у виконанні солістки Дніпропетровського будинку камерної та органної музики Галини Охотнік.

Після відкриття всі бажаючи мали змогу прослухати екскурсію виставкою від отця Севастьяна Дмитруха.

Виставка «Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації» діятиме в Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького до 10.12.2018.

Час роботи музею: вівторок, середа, субота, неділя з 10 до 16 години.

Телефон для довідок: 066-35-25-985

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.