Захід для школярів в рамках вшанування жертв Голодомору
21 листопада 2018 року у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького, в рамках вшанування жертв Голодомору 1932-33 років, відбувся захід для школярів присвячений цій темі.
85 років тому сталася безпрецедентна в історії людства подія – наказом «згори», при значному врожаї було спровоковано штучний голод, геноцид, від якого загинули приблизно 8 мільйонів українців, серед яких більша частина – селянство.
Саме наш регіон найбільше постраждав під час Голодомору і про ті трагічні збереглася значна кількість свідчень та спогадів очевидців. Одним з цих очевидців був Дмитро Яворницький, тож зовсім невипадково, що захід було проведено саме в тут, про що розповіла завідувач Меморіального будинку-музею Яна Петрівна Тимошенко.
Школярі переглянули ґрунтовне відео про Голодомор, прослухали авторську лекцію про особливості Голодомору в Дніпропетровській області, а також про причетних до організації геноциду від наукового співробітника музею Марії Нудищук.
Окремо мова йшла про роль греко-католицької церкви у поширенні інформації щодо Голодомор і допомогу, яку українці Галичини надавали жителям «Великої України». А для наочності було продемонстровано два оригінальних послання (1933 року) митрополита Андрея Шептицького із закликами допомагати українцям на Східній Україні і поширювати інформацію про голод, яка замовчувалася, які представлені на виставці «Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації», що експонується в Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького.
Також у школярів була унікальна можливість переглянути фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», створений Канадським Музеєм Прав Людини (Вінніпег, Канада) у співпраці з Національним музеєм «Меморіал жертва Голодомору», який не представлений у загальному доступі та показує, як впливає масова інформація на викриття тем, довгий час табуйованих.
Захід мав і свою практичну складову: тема Голодомор розглядається на уроках з історії України в десятому класі, та згідно з календарним планом ці уроки припадають на квітень. Враховуючи той, факт, що День пам’яті жертв Голодомору відзначається в останню суботу листопада (цього року – 24 листопада) , проведення заходу, присвяченого цій темі, було абсолютно доречним.