Виставки

«АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ: МЕЦЕНАТ, БІЗНЕСМЕН, ЛІДЕР ЦЕРКВИ ТА НАЦІЇ»

4 жовтня 2018 р. о 16 годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відбудеться відкриття виставки з провідних музеїв міста Львова, присвяченої постаті митрополита Андрея Шептицького, одного з творців ідеї української нації та держави.

Унікальність виставки полягає в тому, що особисті речі митрополита, серед яких його світлини, документи, одяг, церковні реліквії, вперше будуть вивезені за межі Львова спеціально для експонування в Садибі Д. Яворницького. Понад 100 експонатів з фондів Львівського музею історії релігії, Музею митрополита Андрея Шептицького та приватної колекції «Студіон» проілюструють різні сторони життя видатної особистості України – митрополита Андрея Шептицького.

Андрей Шептицький був непересічною для свого часу людиною – аристократ, який став священиком, меценат Галичини, талановитий бізнесмен, послідовний творець та поборник української ідеї.

«За останні два роки це наш третій унікальний виставковий проект зі Львова, – зазначає завідувач музею Яна Тимошенко. – Ми вже презентували виставки з меморіальних музеїв Соломії Крушельницької та Михайла Грушевського, які розповідали про життєвий і творчий шлях цих видатних не тільки для Львова, але й усієї України людей.» У свою чергу, Орест Малиць, директор Львівського музею історії релігії, відмітив, що «…Представлена виставка – це спільна робота львівських фахівців та дослідників. Кожен з музеїв намагався віднайти у своїх колекціях найцікавіші експонати, справжні реліквії, що дало б змогу повніше і глибше розкрити постать Владики, і ці реліквії ви зможете побачити у Дніпрі».

Презентувати виставку в Садибі Д. Яворницького будуть очільники львівських музеїв, що надали експонати – відомі фахівці з теми: ОРЕСТ МАЛИЦЬ – директор Львівського музею історії релігії та отець СЕВАСТЬЯН ДМИТРУХ – директор Музею Митрополита Андрея Шептицького при соборі Св. Юра, а також представники музеїв Львова та Дніпра –  ЯНА ТИМОШЕНКО – завідувач Меморіального будинку-музею  Д. Яворницького та ІГОР ЩУПАК – директор музею КДЦ “Менора” “Пам`ять єврейського народу та Холокост в Україні”.

На презентації прозвучать релігійні та світські співи у виконанні солістки Будинку органної та камерної музики ГАЛИНИ ОХОТНІК (Дніпро).

Виставка буде працювати за графіком роботи музею до 10 грудня 2018 року.

Організатор:
Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького
Адреса: Площа Шевченка, 5
Тел. для довідок: 066-35-25-985
Інформаційний ресурс: yavor.dp.ua
Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/ twitter.com/D_Yavornytsky
www.instagram.com/yavornytsky_house