Звіт про лекцію “Бізнес-школа митрополита Андрея Шептицького”

25 листопада 2018 року у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відбулася авторська лекція до виставки «Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації» -«Бізнес-школа митрополита Андрея Шептицького» від наукового співробітника музею Нудищук Марії.

Постать митрополита є знаковою для всієї території України, для всього українського народу, але маловідомою для півдня та ходу країни. Виставка, присвячена Андрею Шептицькому, має на меті відкрити історію цієї людини для всіх бажаючих. На лекції мова велася здебільшого про активну діяльність митрополита як бізнесмена (зокрема, про те, як він розбудовував нафтовидобувну промисловість у Галичині, зберіг статки Української греко-католицької церкви, перевівши їх у франки та допоміг розвинутися кондитерській фабриці, яку ми зараз знаємо як «Світоч») та мецената (зокрема, підтримка художників, відкриття сиротинців і шкіл, які митрополит здійснював зі своєї власної кишені). Настільки різносторонньою і талановитою була ця людина, що на лекції висвітлили тільки певні риси його діяльності – найбільш неочікувані, коли мова йде про священнослужителя. Після лекції всі бажаючи змогли прослухати екскурсію по виставці, а також задати всі запитання, які їх цікавили.

Гості зізналися, що були вражені тим, як широко простягалася діяльність Андрея Шептицького, і що цій постаті треба приділяти більше уваги при вивченні історії нашої держави.

Нагадуємо, що виставка «Андрей Шептицький: меценат, бізнесмен, лідер церкви та нації» експонуватиметься у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького до 10 грудня 2018 року, тож у бажаючих ще є час побачити унікальні речі митрополита

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.